Silent disco: Tea Tralna a Biomat

notifikácie
23:30
Festivalový stan | 60 min
25 06

Silent disco: Tea Tralna a Biomat

Silent disco je štýl tanečnej párty, kde nehrá hlasná hudba. Každý účastník dostane bezdrôtové slúchadlá, cez ktoré počúva hudbu, ktorú hrá DJ. Slúchadlá majú dve hudobné frekvencie, čiže v prípade, ak hrajú dvaja DJ-i, je možné ľubovoľne prepínať medzi ich setmi – človek tak pomyselne môže byť na dvoch hudobných pódiách bez toho, aby sa musel niekam presúvať.

Tea Tralna je DJ-ka a promotérka. Pôsobí v rámci kolektívu BWO, ktoré má na konte viacero kultových bratislavských klubových nocí, ale i hudobných live-streamov. DJ-ingu sa venuje takmer 10 rokov. Hudobne ju bavia hlavne veci, ktoré nie sú priamočiare a predvídateľné. Svoje sety vníma ako príbeh, ktorý konštruuje (a dekonštruuje) v duchu súčasnej post-klubovej estetiky. Martinskému divadelnému publiku sa predstavila v rámci projektu Shakespeare disco (prepojenie klubovej hudby a Shakespearových dialógov) počas Noci divadiel 2021.

Biomat je DJ, turntablista a producent, patrí tiež medzi členov BWO. S gramofónmi (sa) hrá už vyše pätnásť rokov. Dlhé roky mal v obľube najmä UK sound, dnes však v jeho setoch nájdete všeličo, od hip-hopu po „slaďáčiky“.

fotografie: Šimon Ľupták, Martin Habura
fotografie
fotografie: Šimon Ľupták, Martin Habura

Deprecated: Function the_block_template_skip_link is deprecated since version 6.4.0! Use wp_enqueue_block_template_skip_link() instead. in /data/7/5/75a2f01f-093a-4560-920c-436a2a311687/dotykyaspojenia.sk/sub/2022/wp-includes/functions.php on line 6078